Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Beseda se spisovatelem

Zveme vás na besedu s Vlastimilem Vondruškou, autorem historických detektivek a románů, odborných vědeckých studií a také populárně-naučných knih a dobrodružných románů pro děti, která se koná ve středu 18. dubna 2007 v 18:00 hodin ve výstavním sále městské knihovny Domečku…Historik, národopisec, majitel sklárny vyrábějící kopie historického skla a spisovatel Vlastimil Vondruška se narodil v roce 1955 v Kladně. Absolvoval historii a národopis na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Působil v Československé akademii věd a v Národním muzeu v Praze, vydal mnoho vědeckých studií z oboru dějin kultury.

Řadu let se věnoval popularizaci české historie (publikace Památky národní minulosti, Katovny a mučírny, Tradice lidové tvorby, Církevní rok a lidové obyčeje, Život staré Šumavy).

V současné době se věnuje dějinám skla a sklářských technologií – knihy České sklo – tradice a současnost a Sklářství. V Doksech u Máchova jezera založil sklárnu Královská huť, specializovanou na výrobu kopií historického skla od antiky po secesi. Za tuto činnost získal ocenění ministra kultury ČR.

Řadu let se věnuje beletristické tvorbě. Pod literárním pseudonymem Jan Alenský vydal historické středověké detektivky (Příběhy o úkladech a intrikách, Případ plzeňských mordů, Případ nešťastného šlechtice, Falešný tolar a Osudný turnaj).

V současné době vydává historické romány pod vlastním jménem. Dosud vyšly detektivní příběhy ze středověku Dýka s hadem, Zdislava a ztracená relikvie, Záhada zlaté štoly, Vražda v ambitu, Znamení rožmberské růže, Adventní kletba, Olomoucký bestiář a Strážci boleslavského mystéria a detektivní román z renesanční doby Letopisy královské komory.

Kromě nich vydal rozsáhlý životopisný román o prvním českém králi Vratislavovi Mezi tiárou a orlicí a romány Prodavači ostatků a Sběratelé ostatků.
Pro děti napsal populárně-naučné knihy Slavné bitvy českých panovníků a Slavná sídla české šlechty, kromě toho dobrodružný román Fiorella a Bratrstvo křišťálu.
Je také autorem satirického románu ze současnosti Strana štěstí a divadelní hry Ještě že nejsem kat.

Jeho historické romány patří v současné době mezi nejprodávanější domácí knižní tituly (za poslední čtyři roky se prodalo více než 80 000 jeho knih).
Také čtenáři Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou si jeho knihy oblíbili – Vražda v ambitu, Prodavači ostatků a Sběratelé ostatků jsou nejčtenější historické romány.

Nenechte si proto ujít jedinečnou příležitost osobního setkání s tímto spisovatelem!

Vystaveno: 29. 3. 2007

Vystavila: B. Musilová