Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ 2023

Měsíc březen je již tradičně v knihovnách měsícem čtenářů. Městská knihovna Lipník nad Bečvou připravila v rámci této celorepublikové kampaně plno zajímavých akcí pro různé věkové skupiny.

Od úterý 1. března Vám zpříjemní čekání u lékaře, posezení v kavárně, vinárně či u kadeřnice balíčky časopisů, které budou na více než třiceti místech.

Po celý měsíc bude také v dospělém oddělení probíhat oblíbená Hrnečková burza. Hrnečků máme všichni doma spoustu, a když se už další nevejde, co nějaký vyměnit? Doneste svůj hrnek do knihovny a vyměňte za jiný.

Pondělní dopoledne 6. března si můžete zpříjemnit návštěvou Literárního klubu pro seniory v  Domě s pečovatelskou službou. Začátek je v 9.30 hod. Téma: Prodám manžela… zn. spěchá: Alena Jakoubková.

Pro žáky 7. a 8. tříd ZŠ i pro veřejnost je v úterý 7. března připravený Komiksový workshop s komiksovým scénáristou Danielem Vydrou, který žáky seznámí s historií komiksu a postupem jeho tvorby. Mimo jiné si vyzkouší profesi komiksového ilustrátora. A to spolu s osobností J. A. Komenského. Výstavní sál Domeček od 10.00 hod.

Následující den 8. března nám lesník a spisovatel Dušan Pořízka představí území, které je výjimečné svou historií i přírodou. Beseda: LIBAVÁ – výjimečné území uprostřed civilizace proběhne od 16.30 hod. ve výstavním sále Domeček. Vstup zdarma.

U zajímavého místa zůstaneme i v následující besedě, která proběhne v úterý 14. března. Věděli jste, že se nedaleko odsud nachází jeden z největších zpřístupněných bunkrů v ČR? Proč byl vybudovaný, k čemu sloužil a kdy je možné jej navštívit, se dozvíte na besedě Vojenský utajený bunkr v Přáslavicích, která proběhne od 16.30 hod. ve výstavním sále Domeček. Vstup zdarma.

Tradiční výstava jarních a velikonočních dekorací se pro vás otevře v pondělí 20. března a potrvá do 5. dubna.

S příchodem prvního jarního dne 21. března sestává dospělé oddělení místem, kde můžete bezplatně sdílet osivo ze svých zahrádek – otevírá se Semínkovna.

Ve čtvrtek 23. března, pro vás chystáme již tradiční Literární procházky Lipníkem, ze kterých si odnesete nejednu zajímavost o literárních osobnostech, které pobývaly v našem městě.

Celý měsíc uzavře dlouho očekávaná akce pro děti Noc s Andersenem. Jednou ročně knihovna otevře své brány, aby děti vybavené polštářky, spacáky a plyšáky mohly zažít noční dobrodružství a překvapení, spát mezi knihami a naslouchat čtení pohádek. Letošní téma: 100. výročí narození oblíbené ilustrátorky Heleny Zmatlíkové.

A to není ještě vše. Po celý měsíc budou čtenářům promíjeny sankční poplatky za pozdě vrácené knihy.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Městská knihovna