Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ 2024

Měsíc BŘEZEN je již tradičně v knihovnách měsícem čtenářů. Městská knihovna Lipník nad Bečvou připravila v rámci této celorepublikové kampaně plno zajímavých akcí pro různé věkové skupiny.

Od pátku 1. 3. Vám zpříjemní čekání u lékaře, posezení v kavárně, vinárně či u kadeřnice balíčky časopisů, které budou na řadě míst.

Po celý měsíc bude také v dospělém oddělení probíhat oblíbená Hrnečková burza. Hrnečků máme všichni doma spoustu, a když se už další nevejde, co některý vyměnit? Doneste svůj hrnek do knihovny a vyměňte za jiný.

Pondělní dopoledne 4. 3. bude věnované žákům 3. a 4. tříd ZŠ i veřejnosti. Spisovatelka Lucie Hlavinková se tentokrát představí jako autorka knih pro děti. V její knižní tvorbě se odráží láska ke zvířatům. A to je patrné i v sérii Projekt pes, za kterou získala cenu v soutěži nakladatelství Albatros. Výstavní sál Domeček v 10.00 a v 11.00 hod.

Následující den 5. 3. procestujeme s Alenou a Jiřím Márovými Japonsko s otevřenou pusou. Nahlédneme přímo do života japonské rodiny a poznáme úžasnou pestrost tajuplné země. Společně navštívíme tajemné chrámy, překrásné zahrady, neklidné sopečné oblasti i nespoutané vodopády.  Beseda proběhne od 16.30 hod. ve výstavním sále Domeček. Vstup zdarma.

Ve stejný den čeká na děti i dospělé Pohádkové úterý v dětském oddělení. Březnové téma: Kouzelný svět pohádek. Vydejme se do světa plného kouzel a magie. Společně vstoupíme do světa pohádek, v nichž princové chtějí osvobodit zakletou princeznu a přemoci zlé síly.  Na závěr akce si děti vyrobí velikonoční krabičku na sladkosti. Dětské oddělení od 17.00 hod.

Tradiční výstava jarních a velikonočních dekorací se pro vás otevře v pondělí 11. 3.
a potrvá do 27. 3.

Pro všechny ukrajinské děti i jejich rodiče, kteří bydlí v našem městě a jeho okolí, máme připravené Pohádkové čtení pro ukrajinské děti. Budeme číst pohádky v češtině
a ukrajinštině a společně si vyrobíme velikonoční dekoraci. Dětské oddělení od 16.30 hod.

Následující akce budou věnované seniorům. 13. 3. proběhne ve spolupráci s Poradnou pro rodinu v Přerově přednáška „Domácí násilí – zacíleno na seniory“. Akce se uskuteční v nových prostorách studovny od 9.30 hod.

Pondělí 19. 3. si můžete zpříjemnit návštěvou Literárního klubu pro seniory v  Domě s pečovatelskou službou. Začátek je v 9.30 hod. Téma: Moje máma Jana Brejchová – Tereza Brodská.

Celý měsíc uzavře dlouho očekávaná akce pro děti Noc s Andersenem. Jednou ročně knihovna otevře své brány, aby děti vybavené polštářky, spacáky a plyšáky mohly zažít noční dobrodružství a překvapení, spát mezi knihami a naslouchat čtení pohádek. Letošní téma: 100. výročí narození spisovatele Eduarda Petišky.

A to není ještě vše. Po celý měsíc budou čtenářům promíjeny sankční poplatky za pozdě vrácené knihy.

Těšíme se na vaši návštěvu.