Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Den pro dětskou knihu

V sobotu 28. listopadu proběhne ve výstavním sále Domečku Den pro dětskou knihu. Připravena je řada akcí, na závěr přijde i Host v knihovně pro děti – spisovatel Jan Sviták. Dopolední program zahájí výtvarná dílna Dejme knihám druhou šanci, při které si děti vyrobí zajímavou dekoraci z vyřazených knih. Následovat bude Pískohraní – výtvarná technika založená na tvoření obrázků pomocí barevných písků a jejich lepení. Návštěvníkům tuto techniku vysvětlí lektorka Iveta Uhlířová, se kterou si vyrobíme přáníčka či obrázky. Inspirovat při zdobení se můžete nadcházejícím obdobím vánočních svátků, příchodem zimy či oblíbenou knihou. Materiál na tvoření je možné zakoupit u lektorky. Po obědě budeme vyrábět jmenovky na vánoční dárky metodou quilling s lektorkou Monikou Pelcovou. Během celého dopoledne si návštěvníci mohou vyzkoušet a zahrát různé deskové hry.

Odpoledne do knihovny za dětmi přijede oblíbený spisovatel Jan Sviták. Bude zároveň posledním letošním „Hostem v knihovně“ pro děti. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na zajímavé vyprávění a napínavé autorské čtení. Program je orientován zejména pro mladší školní věk.

Městská knihovna Lipník nad Bečvou se v rámci Dne pro dětskou knihu zapojila do celostátního audioknižního programu, kdy v průběhu výtvarných činností lze vyslechnout 2 audioknihy poskytnuté Audiotéka.cz, audioknihy poskytly Supraphon a Neo Media Publishing s.r.o.

Akce se realizuje za podpory Ministerstva kultury, města Lipník nad Bečvou, Olomouckého kraje a SKIPu.

Nebyly nalezeny žádné obrázky