Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

DUBEN V KNIHOVNĚ

Měsíc duben byl opět nabitý řadou povedených akcí. Začátek měsíce patřil dětem. Pokračování pravidelného čtení dětí a dospělých Pohádkové úterý patřilo zvířecím kamarádům a také tvoření se skřítkem Knihovníčkem. Pod rukama šikovných dětí vznikaly zábavné a kreativní pohlednice.

Na besedě s panem Radimem Zapletalem v úterý 9. 4. jsme měli možnost zjistit, co má společného Lipník nad Bečvou a Hollywood. Lidé v zaplněném výstavním sále Domečku nahlédli pod pokličku zajímavého řemesla původně nadšenců historie, dnes již jedinečné party profíků, která dokáže postavit repliky prakticky jakýchkoliv plavidel. Pan Zapletal svým umem zaujal největší světové produkce, a pokud jste shlédli některý ze snímků jako Van Helsing, Tristan a Isolda, seriály Hra o trůny, Vikingové či velkofilm Seveřan nebo Wonder Women, tak věřte, že jste viděli práci lidí, které možná znáte a potkáváte v Lipníku.

V prostorách studovny představila ve čtvrtek 11. 4. veřejnosti Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s. a TyfloCentrum o.p.s., pracoviště Přerov kompenzační pomůcky, mezi které patří optické a digitální lupy, čtecí zařízení, indikátory hladiny, bílé hole, brýle simulující zrakovou vadu, ale také informace k nabídce služeb sociálního poradenství, aktivizačních služeb a zaměstnávání OZP.

V úterý 16. 4. jsme se opět v knihovně potkali s ukrajinskými dětmi, a to nejen na pravidelném kurzu ukrajinštiny, ale také na pohádkovém vyprávění a tvoření na téma Den země.

V domově pro seniory jsme uspořádali dva LITERÁRNÍ KLUBY, pondělí 8. 4. bylo věnováno osobnostem regionu, které byly nějakým způsobem spojeny s naším městem. Povídali jsme si o Janu Neffovi a Františku Brzobohatém. Na konci dubna jsme se 22. 4. vydali na výlet Z kopce do kopce s českou spisovatelkou Kateřinou Dubskou.

Závěr měsíce byl ve znamení vážné hudby – koncert k výročí Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. V rámci projektu Knihovna všemi smysly jsme ve spolupráci se ZUŠ A. Dvořáka uspořádali 24. 4. koncert v kostele Církve československé husitské – bývalé synagoze. V průběhu večera zazněly skladby nejen těchto velikánů v podání Jany Šelle, harfistky Anastasie Stambolidu Tomečkové, pěveckého sboru SRPZUŠ a cimbálové muziky Primáš. Na závěr si Modlitbu Ondřeje Brzobohatého zazpíval celý kostel.

Ve čtvrtek 25. 4. si přijelo v rámci zájezdu SKIP naši novou knihovnu prohlédnout 22 knihovnic z knihovny Příbram, Mělník a okolí.

Nově nás můžete sledovat i na našem Instagramu. Na #knihovnalipnik Vám budeme nabízet pohled „pod pokličku“ toho jak to v knihovně chodí a nabídneme vždy zajímavé informace.

Těšíme se na vás v knihovně i na sociálních sítích.

Městská knihovna

Napsat komentář