Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Evropský večer pod hvězdami

V pátek 5. června se koná již tradiční Evropský večer pod hvězdami s mottem Polsko – takoví jsme. Letošní ročník se bude konat ve výstavním sále městské knihovny Domeček.

Těšit se můžete na přednášku Luďka Vašty „Proszę pana aneb šišlají Poláci?“. Dozvíme se spoustu jazykových perliček: Čím polští učitelé trápí školáky při diktátech? Jaké jsou polské jazykolamy? Proč se nám zdá polština směšná? Chybět nebudou ani informace o netradičních turistických zajímavostech (malovaná vesnice Zalipie aj.). V další části pak vystoupí folklórní soubor Lipka s ukázkou polských lidových písní. Připravena je také malá ochutnávka tradičních polských specialit.

Evropský večer pod hvězdami je součástí projektu Představujeme členské země Evropské unie, v jehož rámci knihovna představuje evropské země prostřednictvím panelových výstav, cestovatelských besed, soutěží a dalších akcí. Letošní ročník je věnován Polsku a pokračuje podzimní částí, ve které je připravena panelová výstava a besedy pro studenty základních a středních škol na téma Evropské unie.

Evropský večer pod hvězdami začíná v 18:00 hodin ve výstavním sále městské knihovny Domeček.

Projekt je realizován za finanční podpory Olomouckého kraje, za podpory Statutárního města Olomouc a Europe Direct Olomouc.

Nebyly nalezeny žádné obrázky