Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Host v knihovně – cestovatelka Zlatuše Knollová

V úterý 14. března 2017 Vás zveme  na již třetí setkání v rámci cyklu Host v knihovně. Tentokrát to bude cestovatelská beseda Zlatuše Knollové nazvaná Kouzlo jihu Srí Lanky. Doplněná o ochutnávku a nabídku cejlonského čaje ke koupi. Začínáme v Domečku v 17:30 hodin.

Zlatuše Knollovápřiznává, že svoji osudovou náklonnost k čaji objevila před několika lety, při prvním výjezdu do Thajska a na okouzlující Srí Lanku. Našla zde i další životní náplň: Pár přivezených vzorků cejlonského (tedy srílanského) čaje absolutně nadchlo nejbližší okolí a Zlatka Knollová si řekla, že se tohoto momentu chopí. Poutavá cestovatelská beseda distributorky čaje je doplněna o fotografie a videa, která přiblíží pestrý život na Srí Lance.

Zlatuše Knollová neúnavně prezentuje to zajímavé, to důležité, to překvapivé i pěkné, co se ke Srí Lance a jejím obyvatelům váže. Povede nás do míst, kam se turisté s oblibou vydávají: želví líhně, doly na měsíční kámen, posvátná místa, trhy s exotickým ovocem a zeleninou. Seznámíme se s výrobou šperků ze surových polodrahokamů, ve vyhlášené usedlosti Briefgarden si v úchvatné zahradě vychutnáme skvělý cejlonský čaj, projdeme se rušnými ulicemi v Galle. Spočineme v klidu u Mírové pagody, zamíříme až k nejjižnějšímu místu ostrova v Dondře. Užasneme nad přírodním úkazem Ho-o-maniya a moře si užijeme v surfaři proslulé Arugambské zátoce. Zacvičíme si jógu, naučíme se stolní hru.Od zručných kuchařů se naučíme připravit tradiční pokrm Kotthu rótí, chvilky napětí pocítíme při pozorování krokodýlů a neopakovatelnou atmosféru zažijeme během velkolepé oslavy v Kataragamě za účasti mnoha artistů, tanečníků, hudebníků, krásně ozdobených slonů a statisíců diváků. Tak jako loni, je i letošní beseda doplněna o ochutnávku cejlonského čaje s možností vlastního nákupu.

Projekt Host v knihovně je realizován za finanční podpory města Lipníku nad Bečvou a Ministerstva kultury ČR.