Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Host v knihovně III – Ta píše to a ten zas tohle

Březnovými „hosty v knihovně“ budou spisovatelé Lenka Chalupová a Josef Pepson Snětivý.  Beseda Ta píše to a ten zas tohle se koná v úterý 10. března v 17:30 hodin ve výstavním sále Domečku.

Autoři představí své aktuální knihy Pomněnkové matky a Ženy, které rozdávají adventní věnce, ale také svou předchozí literární produkci. Beseda bude netradičně doplněna také hudební produkcí.

Lenka Chalupová se narodila, žije a pracovně působí v Přerově. Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pracovala jako novinářka v týdeníku, v deníku i v televizi, nyní vede tiskové oddělení přerovského magistrátu. Miluje psaní, čtení, hudbu, divadlo, film, historii a výtvarné umění. Vydala román Neříkej mi vůbec nic (2004) a detektivky Vosí hnízda (2009) a Utopená (2013). Na besedě představí svůj psychologický román s detektivními prvky, ve kterém se zaměřila na problém pohřešovaných dětí. „Pomněnkový den“ patří všem „pomněnkovým matkám“, kterým se ztratilo dítě a nikdy nebylo nalezeno.

Josef Pepson Snětivý  vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, ale jeho celoživotní vášní je hudba, které se věnuje coby saxofonista, klávesista, zpěvák, skladatel a textař – v současnosti zejména sólově. Po třicítce se obrátil také k literatuře, publikoval řadu knih. Na besedě představí knihu Ženy, které rozdávají adventní věnce. Postará se také o hudební doprovod.

Vstup zdarma.

Projekt Host v knihovně je realizován za grantové podpory města Lipníku nad Bečvou a Ministerstva kultury.