Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Knižní novinky u nás – aneb – doporučujeme (1/06)

Novinky našeho knižního fondu za poslední měsíc najdete
zde.
Z nových knih jsme pro Vás vytipovali tyto tituly …Literatura faktu – egyptologie
BRIER, Bob: Vražda Tutanchamona
Zajímavá rekonstrukce Tutanchamonova života, na základě studia jeho kostí, rentgenových snímků, nálezů v hrobce, písemných pramenů, korespondence. Autor –specialista na onemocnění ve starověku a mumiolog vytvořil napínavý příběh o událostech jež předcházely pravděpodobnému zavraždění Tutanchamona.

Detektivka
RIGBEY, Liz: Osudové léto
Poutavý příběh s prvky psychologického románu, plný napětí a tajemství, kdy hrdinka příběhu pátrá po objasnění smrti svého otce a dojde k nečekaným zjištěním.

Historický román
MIN, Anchee: Císařovna Orchidej
Známá autorka barvitě líčí mládí poslední čínské císařovny, ženy, která se prosadila v Zakázaném městě druhé poloviny 19. století. A v době, kdy k císařským konkubínám náležela jen zahálka, péče o zahradu a vyšívání, Orchidej se stane nejen matkou následníka, ale i přítelkyní a pomocnicí císaře při vládních a politických záležitostech. Úspěšně odolává intrikám i pokusu o vraždu.

Světový román
CUNNINGHAM, Michael: Domov na konci světa
Román, který vznikl z oceněné povídky a byl i zfilmován. Zabývá se problémy čtyřprocentní menšiny a líčí pohled na svět dvou mužů v Kristových letech a jejich odkvétající přítelkyně Clare, se kterou vytvoří nonkonformní rodinu. Je to román o hledání lásky, svého postavení ve světě a o tom jak naložit se svým životem.

Povídky
BYATT, A. S. (Antonia Susan): Matissova poselství
Tři povídky anglické prozaičky se zdají trošku nevšední až estétské. Svět hrdinek je barevnější, bohatší o tvary a obraznost, vždyť jim vládne Henri Matisse. Ale klidně ho můžeme prožívat i my, když přijmeme vše co nabízí umění, příroda a každý barevný den. Podle autorky nepřítomnost barev je rovna smrti a barvy nejsou jen to co vidíme kolem sebe, ale především to, co nosíme v sobě

Vystavila: K. Rýparová