Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Knižní novinky u nás – aneb – doporučujeme (11/06)

Novinky našeho knižního fondu za poslední měsíc najdete
zde.
Z nových knih jsme pro Vás vytipovali tyto tituly …Dospělé oddělení

Matematika, kybernetika
Sasha, Denis E.: Kybernetické hlavolamy dr. Ecca
Autor nabízí čtenáři 36 hlavolamů, které řeší Dr. Ecco a další účastník prof. Scarlet předkládá otázky i čtenáři, který se procvičí v logickém myšlení, posloupnosti a po stránce matematické mu stačí vědomosti ze ZŠ.

Sociologie
FARKAS, Viktor: Lži za války a v míru: tajná moc tvůrců veřejného mínění
Literatura faktu z pera odborníka na komunikaci odhaluje zákulisí tvorby veřejného mínění. Odhaluje zákulisí mediální a politické manipulace na desítkách konkrétních příkladů. Kniha pomůže čtenáři stát se rovnocenným protihráčem těm, kteří se snaží manipulovat jeho smýšlením.

Psychologie
KRAFT, Hartmut: Tabu:magie a sociální skutečnost
Seznámíme se s kulturními dějinami tabu, vnějšími podobami a funkcí tabu. Poznáme tabuizační metody, tabu v medicíně, tabu v politice, tabu vyhnanců druhé světové války, incestní tabu, obrazová tabu, tabu a eutanazii, tabu a vtip.

Francouzský román
BRUCKNER, Pascal: Láska k bližnímu
Román svérázného spisovatele (autor románu Hořký měsíc) nás seznámí se Sebastenem – spořádaný muž kolem třicítky, vynikající vzdělání, před sebou skvělá kariéra diplomata. Doma má krásnou a ctižádostivou ženu, tři děti a kopu přátel. Po náhodném setkání se starší ženou se rozhodne nabízet své tělo neuspokojeným, frustrovaným ženám a vnášet do jejich života lásku a štěstí. Své zákaznice si nevybírá. Staré, mladé, hezké, ošklivé, všem dává své tělo – podle něj jde o nejvyšší projev lásky k bližnímu.

Český román
BŘEZINOVÁ,Taťána: Takoví jsme blázni
Svérázná teta Valerie, moderní stará panna zdědí velký rodinný statek. Na půdě najde staré zápisky a rozhodne se pozvat příbuzné, rozprchlé po celém světě. Chce aby se seznámili, poznali místo svých kořenů a možná také pomohli finančně znovu zvelebit statek. Sejdou se příbuzní z Ameriky, Mexika, Tunisu, Švédska. Jsou atrakcí pro místní venkovany s kterými se těžko sžívají. A dokonce musí hasit požár založený žhářem.

Příběh
MALINDA, Jan: Lepší než prstem do oka
Čtyřiadvacetiletý autor popisuje osudy 17-ti letého chlapce, který po rozvodu rodičů, neví komu patří víc, zda ambiciózní matce-policejní vyšetřovatelce s dvěma bulteriéry, nebo volnomyšlenkářskému otci. Svůj pobyt mění mezi rodiči ve čtrnáctidenních intervalech, občas navštíví babičku. Teoreticky je k sexu připraven (studium sexulogické literatury), ale jeho snažení ve vztahu nedopadne nejlépe.Vinu mladík vidí ve svém okolí, na které chce mocně zapůsobit jako spisovatel.

Řecká literatura
GERMANOS, Fredy: Tereza
Děj je zasazen do rámce skutečných událostí, částečně fikce. Zobrazuje utrpení i bolest, má v sobě poetičnost i romantiku, násilí a politické machinace, lásku i sex. Psáno kultivovaným a čistým jazykem se smyslem pro detail. Každý zde najde situaci, která ho osloví a dojme svou opravdovostí v příběhu lásky Terezy a Hemingwaye.

Vystaveno 25. 4. 2006

Vystavila: K. Rýparová