Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Knižní novinky u nás – aneb – doporučujeme (16/06)

Novinky našeho knižního fondu za poslední měsíc najdete
zde.
Z nových knih jsme pro Vás vytipovali tyto tituly …Dospělé oddělení

Detektivka
FAIRSTEIN, Linda A. : Předčasný pohřeb
V New Yorku pátrá zástupkyně okresního návladního Alex Cooperová s kolegy od policie na případu tzv. Punčochového násilníka, pak dojde k přepadení ale na konci je vražda. Proč? A je nalezena zaživa zazděná žena v domě, kde kdysi žil E.A. Poe. Postupně se všechny poznatky blíží ke Společnosti Havrana, sídlící v botanické zahradě a sdružující vědce zkoumající dílo E.A.Poea. Nakonec Alex pozná vraha a musí s ním bojovat o svůj život.
(348 stran)

Pro ženy
DEVERAUX, Jude: První dojem
Hrdinka knihy byla v 17 letech znásilněna a otěhotněla. Rodiče ji vyhodili z domu a ona našla azyl na jihu země, kde pracovala pro jednu dámu, která se jí stala přítelkyní a poskytla jí domov i pro narozenou dcerku. Ale pak se vrátil domů její syn a hrdinka i s dcerou odchází. S dcerou ji pojí silný citový vztah, ale uvítá, když se dcera vdá a bydlí u ní, dědí po své dávné přítelkyni a vrací se do krásného starého domu. Tam se setká se spoustou záhad a tajemství a se dvěma ctiteli. Kdo si získá srdce hrdinky, kdo touží po špercích, kdo chce staré obrazy a kdo unesl hrdince dceru?
(331 stran)

Thriller s tajemstvím
KHOURY, Raymond: Poslední templář
Napínavý příběh a la Šifra mistra Leonarda. Při vernisáži výstavy Poklady Vatikánu vtrhnou do budovy čtyři jezdci v templářském odění a spousta exponátů změní majitele. Šéf nájezdníků má zájem o podivný předmět a se svými druhy mizí v ulicích New Yorku. Vše sleduje archeoložka Tess Chaykinová a připojí se k týmu FBI vedenému Seanem Reillym. Mrtvých přibývá a svou roli hraje i ukradený předmět. Tess a Sean sledují historii templářského řádu, protkanou řadou záhad a dopátrají se tajemství, které znala i církev a tajila ho 2000 let.
(403 stran)

Společenský psychologický román
DUBOIS, Jean-Paul: Život po francouzsku
V zmapovaných osudech jedné rodiny se odráží minulých padesát let Francie. Lehce, někdy i s humorem, jindy i s tragikou prochází hlavní hrdina životem. Sledujeme ho od úmrtí bratra v dětství, po studium, lásky, hledání profese, manželství, profesní úspěch a finanční nadbytek, smrt manželky, finanční krach, vztahy se členy širší rodiny, milenky i vztah k dětem.

(284 stran)

Vystaveno 22. 8. 2006

Vystavila: K. Rýparová