Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Knižní novinky u nás – aneb – doporučujeme (2/06)

Novinky našeho knižního fondu za poslední měsíc najdete
zde.
Z nových knih jsme pro Vás vytipovali tyto tituly …Psychologie – eseje
MATĚJÍČEK Zdeněk: Psychologické eseje (z konce kariéry)
Eseje, které nás seznámí s moudrým člověkem a jeho názory na život, děti, duševní hygienu a zdraví, rozvoj osobnosti. Moudrost a pokora, zdravý optimismus vyzařuje z jeho bilancování profesionálního života.

Milostný psychologický román
MARON Monika: Animal triste
Milostný román o lásce paleontoložky Very a entomologa Franze z Ulmu bezprostředně po pádu Berlínské zdi. Vera a Franz jsou milenci, Franz je již ženatý. Ze strany Very jde o lásku bezpodmínečnou, bezvýhradnou. Její láska je až posedlostí, která nezná kompromisy ani ohledy. Neobvyklá, intimní výpověď o lásce ženy.

Akční dobrodružný román
CUSSLER Clive: Trojská odyssea
Dirk Pitt bojuje s nečekaným protivníkem a pomáhají mu, kromě kolegů i jeho děti, o kterých 23 let nevěděl. Tradičně poutavý děj, bohatá zápletka a neobvyklé situace i řešení nutí čtenáře přímo zhltnout 450 stránek knihy.

Román pro ženy
GREEN Jane: Jsem vtom!
Román líčí osudy tří třicátnic, které čekají dítě a přitom řeší spoustu problémů, které v jejich vztazích přátelských i partnerských nastanou.

Román pro ženy
TROLLOPE Joanna: Bratr a sestra
David a Natálie vyrůstali spolu a jsou na sobě závislí. Každého z nich porodila jiná matka a oba na prahu čtyřicítky se snaží najít své biologické matky. Není to jednoduché pro Davida a Natálii ani pro jejich partnery a okolí. Také jejich matky si uspořádaly život po svém a pořídily si další děti. Pochopíme co je to rodina. Jakou sílu a moc mají rodinné vztahy v dobře fungující rodině.

Psychologický román
FISCHEROVÁ Daniela: Happy end
Psychologický román rozebírá hledání identity hlavního hrdiny, který pochybuje o své práci i o sobě. Otce ztratil před narozením, matka se po otcově úmrtí zbláznila v jeho pěti letech. Osudové je setkání hrdiny s Lilian, Ekvádorkou a ovlivní ho i deník Lilianiny matky – Češky.

Společenský psychologický román
ROTH Philip: Americká idyla
Hrdina příběhu Švéd Levov, úspěšný univerzitní sportovec se štastně ožení s Miss New Jersey a zdědí otcův prosperující podnik v době hospodářské prosperity. Jeho idyla v r. 1968 končí, když jeho zbožňovaná dcera Merry se zapojuje do aktů politického násilí při protestech proti vietnamské válce. Švédova představa rodinného štěstí se tříští i jeho duševní integrita. Poutavé dílo napsáno brilantně a s citem, plné trýznivých, explodujících vášní stojí za přečtení.

Vystavila: K. Rýparová