Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Knižní novinky u nás – aneb – doporučujeme (3)

Novinky našeho knižního fondu za poslední měsíc najdete
zde.
Z nových knih jsme pro Vás vytipovali tyto tituly … Akční právnický thriller
MacDOUGALOVÁ Bonnie: Něco není v pořádku
Akční příběh z právnického prostředí. Mladá právnička Campbel čerstvě vdaná za právníka Dougha Alexandra si myslí, že má před sebou krásný život po boku milovaného muže a skvělou pracovní kariéru. Vše je jinak, manžel oznámí svou kandidaturu do Senátu a ani to ženě neoznámí. Rodinnému příteli senátoru Ramsayovi je unesen syn a Cam je pověřena jeho hledáním. Zjistí však, že únoscem je biologický otec a se synem si rozumí. Také samotná Cam cosi tají a žije pod cizí totožností a tajemství se odhalí až v závěru knihy. Napětí, záhady i láska v kvalitním příběhu všechny zaujme.

Dobrodružný, psychologický příběh
SANCHEZ PIŇOL Albert: Studená kůže
Hladní hrdina, Ir, rozčarovaný z národnostního boje, je poslán na malý arktický ostrůvek, kde má provádět meteorologická měření. Na ostrově se setká se strážcem majáku, z kterého se vyklube jeho předchůdce a setkává se s inteligentními dravými bytostmi, které v noci na něj útočí. Prožije období hrůzy a děsu. Jeho vztah k bytostem se vyvíjí v okouzlení krásou neznámých bytostí. Jde o silný příběh nejen dobrodružný ale i psychologický. Je to trochu verneovka i horor. Vnímavý čtenář zde najde Stevensona, Conrada i Lovecrafta.

Historický, životopisný román
MESSADIE Gerald: Případ Máří Magdaleny
V tomto díle proplétá fikci s fakty tak dovedně a vytváří barvitou a čtivou rekonstrukci událostí v Jeruzalémě o svátku Pesah v r. 33, hovoří o ukřižování Ježíše a jeho zmrtvýchvstání. Podle autora jedině láska Máří Magdaleny mohla Ježíše zachránit. Navíc je čtenáři nabídnut pohled na život v tehdejším Jeruzalémě a obtížném soužití Římanů s orientálci.

Román, záhady
CALDVELL Jan a THOMASON Dustin: Pravidlo čtyř
Autoři vedou své hrdiny – čtyři spolužáky studenty Princetonské univerzity k vyluštění tajemství a hádanek, které v sobě skrývá jeden renesanční tisk. Pak dojde k vraždě a ta spustí celou řadu násilí a překvapivých odhalení. Čtenář sleduje dva fascinující příběhy jeden z období renesance, druhý ze současnosti. Příběh napsaný poutavě a čtivě připomíná Eca (Jméno růže) a Browna (Šifra mistra Leonarda).

Poutavé, historické
UNWIN Peter: Průliv La Manche: hradba, most a brána do světa-historie anglického průlivu
Hovoří o tom proč je průliv důležitý a jaký vliv měl na dějiny zemí kolem něho od dávných dob až po současnost. Poutavé čtení.

Biografie
ZEMAN Miloš: Jak jsem se mýlil v politice
Předkládá své názory na současnou poltickou situaci, na problematiku amnestie apod.

Psychologie
POSSIN Wilfried: Paměť jako slon
Rady všem, kteří mají potíže s pamětí a nevybaví si jméno nebo tvář, všem kdo mají krátkodobé výpadky paměti, jak pomocí speciálních technik rozvíjet a trénovat svou paměť.