Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Knižní novinky u nás – aneb – doporučujeme (6)

Novinky našeho knižního fondu za poslední měsíc najdete
zde.
Z nových knih jsme pro Vás vytipovali tyto tituly …Pro ženy
FIELDING Joy: Ztracená
Poutavý příběh, kde je hlavní hrdinkou rozvedená matka dvou dcer. Jedna dcera se ztratí a co vše matka prožívá, jak hledá, vedle policie, svou dceru sama, jak jí pomáhají členové rodiny a přátelé i jak ona navíc pomáhá sousedům a přitom si řeší vztah se svým bývalým mužem –otcem děvčat a s milým účetním, se kterým se seznámila, o tom se dovídáme v bravurním příběhu populární autorky.

Romaneto pro zájemce o kvalitní českou četbu

BAJAJA Antonín: Zvlčení
Dvě dějové linie silného příběhu s překvapivým koncem líčí osudy jedné lidské rodiny a jedné rodiny vlčí, které se v tragickém okamžiku pro obě rodiny protnou. Až baladický děj se odehrává v moravských Karpatech.

Detektivka
JONES Susanna: Leknín
Příběh Angličana, jež se oženil s Thajkou. Manželství jim nefungovalo a jeho paní zmizela. Ralph svou paní hledá, odjíždí
do Japonska, kde chce využít služeb sňatkové agentury. Po bezúspěšném pátrání pluje lodí do Šanghaje a zde se potkává s Runou, mladou ženou, která utíká před svou temnou minulostí.

Turistům tip na výlet
Křivoklátsko
V edici Průvodce po České republice vyšel titul zabývající se turisticky významnou oblastí středních Čech Křivoklátskem. Seznamuje nás s všeobecnými informacemi o regionu, o přírodních krásách, kulturních památkách, dá tipy na návštěvu muzeí a galerií a nechybí ani praktické informace a podrobný místopis.

Biografie – životopisy
HRUBEŠOVÁ Eva: Herečka Stella Zázvorková
O životě, umění, soukromí známé populární herečky.

Historický, dobrodružný, romantický příběh
NGUYEN Kien: V kolonii
Román líčí osudy tří mužů, kněží, kteří přichází v 18. stol. z Francie do Annamu (nynějšího Vietnamu). Jejich sny o koloniální slávě berou za své a oni musí hledat nový smysl života v cizím nepřátelském světě. Poutavé.

Detektivka

JAMES P. D.: Případ pro psychiatra
Populární anglická autorka situovala vyšetřování vraždy na psychiatrickou kliniku. Superintendant Dalgliesh nakonec zjistí, kdo je vrahem nenáviděné vrchní sestry.