Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

KVĚTEN V KNIHOVNĚ

Květen se v naší knihovně nesl ve znamení akcí pro všechny věkové skupiny. Již tradičně ve středu 1. 5. zahájilo Turistické informační centrum turistickou sezónu. Zároveň v termínu od 1. 5. do 15. 5. probíhala v TIC výstava, která připomněla dvojici jubileí významného občana Lipníku nad Bečvou – pana ThDr. Antonína Klevety.

Letní prázdniny se pomalu blíží, a proto i téma pravidelného čtení dětí a dospělých neslo název Nejlepší prázdniny. Pohádkové úterý se konalo 7. 5. v dětském oddělení, kde jsme se pomyslně vydali do všech koutů světa. Na závěr akce jsme si vyrobili originální záložku do knihy.

V rámci projektu Knihovna všemi smysly jsme 14. 5. přivítali lékaře a bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha a nutriční terapeutku Mgr. Zuzanu Švédovou. Povídali jsme si o zdravém životním stylu a o vlivu bylinek na náš organismus. Návštěvníci odcházeli příjemně naladěni a plni nových vědomostí.

Po roce jsme opět zahájili kurz Trénování paměti. V kurzu se účastníci věnovali cvičení různých druhů paměti, mnemotechnickým pomůckám, práci na zlepšení koncentrace a spousty dalších aktivit.

I letos jsme se zapojili do celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině. Zájemci si mohli kytičky zakoupit v knihovně i v TIC.

Uskutečnilo se také tradiční setkání Literárního klubu pro seniory. Tentokrát u knihy Pořád malá holka, kterou napsala česká spisovatelka Miroslava Čejková.  

V polovině měsíce jsme na dětském oddělení přivítali nejen ukrajinské děti s maminkami, ale i nejznámějšího bradavického kouzelníka. Pohádkové čtení na téma Harry Potter zaznělo nejen v ukrajinštině, ale i v češtině. Povídali jsme si a vyráběli. Velice děkujeme Marharitě Petrushenkové za spolupráci.

Od 18. do 31. 5. probíhala v Domečku prodejní výstava obrazů a kreseb s názvem Pepůvabný svět kresby. Josef Quis se věnuje ilustracím především dětských knih a je také autorem výzdoby restaurací U Splavu a Na Zahradní v Lipníku a restaurace U Velblouda v Přerově. V rámci výstavy proběhla 21. 6. také beseda s ilustrátorem, při níž si žáci 3. tříd prakticky vyzkoušeli jak vytvořit obrázek k textu.

Přijďte si zpříjemnit výběr knih, pobyt v knihovně či posezení na dvorku DOBROU KÁVOU! V dospělém oddělení nabízíme kávu, kterou si můžete vypít jak u nás v knihovně, tak si ji vzít i s sebou, nově i v ekologickém kelímku. Cena kávy je 20 Kč.

Další novinkou v naší knihovně je možnost platby registračních a dalších poplatků přes QR kód. Stačí ve svém bankovnictví načíst QR kód, zadat částku a do zprávy pro příjemce uvést: účel platby, příjmení čtenáře a číslo čtenáře z průkazu. Zároveň připomínáme, že na nádvoří knihovny i nadále funguje ROSTLINKOVNA, kde si můžete vyměňovat své přebytky rostlin.