Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

LÉTO V LIPENSKÉ KNIHOVNĚ

Dva měsíce plné slunce, odpočinku a letní pohody jsme v naší knihovně využili na maximum. Dali jsme si cíle a ne zrovna malé.

V předchozím čísle Lipenských listů jsme psali o knihách, které k nám doputovaly z Ukrajiny. 8 beden jsme pečlivě prohlédli a vybrali 116 knih, které bylo potřeba zkatalogizovat. Čekala nás několikatýdenní práce, která nebyla snadná, ale my už teď můžeme s radostí říct, že jsme to zvládli a tyto knihy jsou součástí naše fondu. Několik z nich už dělá radost malým čtenářům, kteří jsou rádi, že mohou vidět a slyšet svůj rodný jazyk.

Poslední červencový týden z naší knihovny vyplula velká námořnická výprava – příměstský tábor s názvem „Námořníci, vyplouváme!  Z ostrova zvaného Domeček, kde se hojně pěstuje vzácná rostlina hrášku Mendlovníku jsme vypluli na širé moře. Námořníci si každý den zaznamenávali postřehy do Deníku táborníka. Zručnost mladí námořníci trénovali s Ivetou Hejlovou, se kterou vyrobili pohlednice technikou pergamano.  Každý ví, že se námořníci neobejdou bez znalostí uzlování, zdravovědy a táborových ohňů.  Tyto zkušenosti získali s pomocí dobrovolného hasiče Davida Kliky. Pod vedením Veroniky Lívové se děti celý týden učily veselou námořnickou hymnu. Na závěr tábora proběhlo vyhodnocení soutěží a loučení.

V závěru měsíce proběhl oblíbený Prodej vyřazených knih. Na návštěvníky čekalo téměř tisíc titulů (knihy, časopisy, Harlequiny, Rodokapsy, …). Součástí prodeje byla i výstava fotografií Majdy Slámové – Válka na Ukrajině. Reportéři serveru Voxpot Majda Slámová a Vojtěch Boháč zaznamenávají situaci na Ukrajině od začátku invaze. Výstava přinesla příběhy z přední linie válkou sužované země. V tomto týdnu zároveň proběhla v Domečku beseda s pracovnicemi Organizace pro pomoc uprchlíkům – Migrace v ČR – mýty a fakta.

Pro návštěvníky dětského oddělení jsme připravili NOVINKU. V celém prostoru dětského oddělení na ně čeká zbrusu nový, krásný koberec. Děti si na něm mohou nejen hrát, ale po obědě i poležet.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Napsat komentář