Literární klub: MOJE MÁMA JANA BREJCHOVÁ – Tereza Brodská

V pondělí 18. 3. 2024 proběhne setkání Literárního klubu pro seniory v přízemí Domu s pečovatelskou službou na ulici Souhradní. Začátek je v 9:30 hod. a pro toto setkání je připravena kniha Moje máma Jana Brejchová, autorkou je její dcera Tereza Brodská.

Tato kniha je životním příběhem herečky Jany Brejchové, jedné z největších českých filmových hvězd, zachycený její dcerou Terezou Brodskou. Na podkladě společných rozhovorů přibližuje úspěšnou filmovou kariéru herečky, která v šedesátých letech zářila také na evropské scéně. Vypráví o spolupráci s filmovými kolegy, kteří byli součástí její profesní kariéry někdy i osobního života. Setkáme se s režiséry Jiřím Krejčíkem či Milošem Formanem a nahlédneme do zákulisí natáčení s herci jako Pierre Brice nebo Jan Werich. Kniha je současně neobvykle otevřenou výpovědí o soukromí slavné herečky, o jejích partnerech a komplikovaných rodinných vztazích.