Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Literární klub Pohoda v listopadu

Listopadová setkání Literárního klubu pro seniory se uskuteční v pondělí 5. a 19. listopadu v klubu Pohoda v přízemí Domu s pečovatelskou službou na ulici Zahradní. Začátek vždy v 9:30 hodin.

5. listopadu se začteme do knihy Ivany Chřibkové: Když to tam není, tak to tam nehledej. Příběh je o dívce Anně, která z rodné vesnice do hlavního města přijela proto, aby zjistila, jestli pořád ještě utíká od minulosti, nebo si už plní své vlastní sny. Koupí si mapu Prahy, vydá se poznat hlavní město a najít si práci. Do cesty se jí postaví Bořek, Naďa a Vlasta, ale stojí v ní také někdo z její minulosti, u koho není jasné, jestli půjde s ní, vedle ní, nebo z cesty úplně sejde. Zásadní vliv na směr jejího života má ale neznámá dáma z tramvaje, která, aniž by měla sebemenší tušení, navždy ovlivní její život.

19. listopadu si přečteme z povídkové knihy Daniely Fischerové: Želvou proti zdi. Krásný jazyk a osobitý styl autorky je zárukou toho, že se kniha čte jedním dechem. Sbírka povídek obsahuje více než třicet příběhů o lidských vztazích, o náhodě, o šťastné i nešťastné lásce. Povídky jsou krátké i delší, ale všechny ze života. Některé jsou tajemné, jiné vtipné, zádumčivé, na zamyšlení. Všechny mají společné to, že radosti i starosti hrdinů jsou čtenáři blízké, protože jsou „psané životem“.

Literární klub I listopadLiterární klub II listopad