Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Literární klub Pohoda v říjnu

Pravidelná setkání Literárního klubu pro seniory se uskuteční v pondělí 3. a 24. října 2016 v klubu Pohoda v přízemí Domu s pečovatelskou službou na ulici Zahradní. Začátek vždy v 9:30 hodin.

V pondělí 3. řína na téma „Detektivní historie“. Budeme číst z knih českých autorů. Veronika Černucká v knize Naše heslo Apokalypsa svou hrdinku Taru, soukromou detektivku, přivádí na zámek hraběte Tovačovského. A Taře se nakonec podaří vyřešit čtyřnásobnou vraždu. Patrik Rozkovec v titulu Třetí tvář, nechá svého hrdinu, mladého učitele Daniela, nalézt svou dávnou lásku Julii mrtvou. Pro policii se stává podezřelým číslo jedna. Vlastní totiž klíč od jejího bytu. Na dobu smrti Julie má alibi, ale pro policii je stále podezřelý, má po Julii dědit. Daniel chce očistit své jméno a sám pátrá po pachateli.

V pondělí 24. října na témá „Životy slavných“. Ukázky si přečteme z knihy Valerie Sochorovské: Hugo Hass, kdy si přiblížíme populárního filmového, a vynikajícího divadelního herce. Poznáme Hugo Hasse nejen jako komika ale jako charakterního herce a lidskou osobnost. Vladimír Přibský v knize Roztomilé děvče mapuje zlatou éru Nataši Gollové, její přátelství s Adinou Mandlovou, radosti i strasti české herečky za nacistické okupace. Popisuje její vztah k Wilhelmu Söhnelovi, který byl pověřencem německé okupační správy na Barrandově, ale nebyl nacista. Naopak byl spolupracovníkem britské rozvědky.