Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Literární klub Pohoda v srpnu

Pravidelná setkání Literárního klubu pro seniory se uskuteční v pondělí 8. a 22. srpna 2016 v klubu Pohoda v přízemí Domu s pečovatelskou službou na ulici Zahradní. Začátek vždy v 9:30 hodin.

Pondělí 8. srpna na téma „Královna amerických thrillerů Lisa Jackson“ přiblíží spisovatelku, která začala psát z nudy, aby naplnila své večery. Autorka, která zprvu psala sladké romance na popud sestry Nancy Bushové, také spisovatelky, postupně změnila žánr. Ze sladkých příběhů přešla k napětí a temným příběhům. Zromancí a pak z romantických detektivek přešla na temné – i když z části také romantické – thrillery. S oblibou nechává napínat své čtenáře na skřipec napětí a hrůzy, krutě vraždí nebohé oběti a přivádí na literární scénu ty nejhorší a nejbrutálnější sériové vrahy. Ale čtenářům to, zdá se, vůbec nevadí a už roky jsou její thrillery na předních místech žebříčků nejprodávanějších knih roku. Lisa Jackson má rozděláno několik detektivních řad, např. s kalifornským detektivem Anthonym Paternou nebo s neworleanskými policisty Rickem Bentzem a Reubenem Montoyou. Oblíbená je také řada Alvarezová & Pescoliová. A s některými příběhy se seznámíme.

Pondělí 22. srpna na  téma „Tipy na výlet“. Popovídáme si o blízkých i vzdálených turistických cílech ať jsou to historické památky, technické památky, rozhledny, památná místa, budovy, krajinné rezervace apod. Tipy na výlet nalezneme v časopisech Lidé a země, Zěmě světa, Veronica a Turista. Sami účastníci besedy mohou navrhnout tipy na výlet do míst, která je něčím zaujala, kde se cítí hezky.