Literární klub: Z KOPCE DO KOPCE – Kateřina Dubská

V pondělí 22. 4. 2024 proběhne setkání Literárního klubu pro seniory v přízemí Domu s pečovatelskou službou na ulici Souhradní. Začátek je v 9:30 hod. a pro toto setkání je připravena kniha Z kopce do kopce, autorkou je česká spisovatelka Kateřina Dubská.

Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili.
Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci, je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití), než vážné čtení. A věřte, že na tomto výletě pocítíte až neovladatelnou touhu vyrazit hledat svůj vlastní Kopec.