Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Ohlédnutí za 8. propagační výstavou koček v Lipníku nad Bečvou

V sobotu 4. června 2005 měli naši občané možnost navštívit Propagační výstavu koček, pořádanou Základní organizací svazu chovatelů koček Přerov a Městskou knihovnou Lipník nad Bečvou v Lipníku nad Bečvou. …Letos se konal osmý ročník této již tradiční akce pořádané u příležitosti Mezinárodního dne dětí.
Zájemci o letošní výstavu se měli rozhodně na co dívat, bylo vystavováno 36 zvířat od 14 chovatelů. Protože naši chovatelé jsou na výstavách velmi úspěšní, pozorným návštěvníkům jistě neuniklo, že asi na třetině klecí bylo označení některého výstavního titulu – od CH což je označení pro titul šampion až po EC (evropský šampion), který je nejvyšším oceněním, které může vystavované zvíře získat. Pokud si chce neodborník udělat představu, jak tento titul může kočka získat, zde je odborný popis: Tento titul získává zvíře, které ve třídě grandšampionů získalo devětkrát ocenění CACE (Certificat d\’Aptitude Championnat d\’Europe), a to od tří různých posuzovatelů ve třech různých zemích.
Mimo těchto výstavně velmi úspěšných zvířat složených ze zástupců plemen koček perských, exotických a kartouzských se na výstavě představily i kočky několika méně běžných plemen – byla to pětiměsíční kočička ragdoll, dále kočka bengálská a velkou pozornost zaslouženě budil 10 kg těžký kocour plemene mainská mývalí.
Jediným zástupcem „obyčejné“ kočky domácí byl bílý kocour Lojzík, který se vedle svých ušlechtilých příbuzných rozhodně neztratil a našel si velké množství obdivovatelů.
Fotografie z výstavy jsou k dispozici na adrese
http://test.kocka-info.cz/galery/categories.php?cat_id=83 .

Pokud má někdo zájem o informace o pořádající Základní organizaci svazu chovatelů koček Přerov, může nahlédnou na
http://www.kockyprerov.wz.cz
.
A závěrem tohoto krátkého ohlédnutí za letošní výstavou koček chci ještě poděkovat také tradičním sponzorům této akce. Jako vždy dovoz a odvoz klecí zajistila firma pana Vasila Mádra a krmivo pro vystavovaná zvířata věnovala firma Anka – Kanadská obchodní společnost s.r.o.

http://www.anka.cz/