OSTROVY ISCHIA A CAPRI s Miloslavem Kučerou

Se zahájením nového ročníku projektu KNIHOVNA VŠEMI SMYSLY se zaměříme na sluch, zrak a chuť.

S cestovatelem Miloslavem Kučerou procestujeme dva ostrovy, které jsou součástí Kampánského souostroví v Týrhemském moři nedaleko od severního cípu Neapolského zálivu. Prostřednictvím fotografií se přesvědčíme o tom, proč jsou označované za perly tohoto moře. Navštívíme nádherné botanické zahrady Giardini La Mortela a Giardini Ravino, které patří mezi nejlepší v Evropě. Z mnoha termálních parků s léčivými prameny navštívíme  Poseidonovy  zahrady, termální  park  LA Romantika, Afroditiny a Apollonovy zahrady. Na jednodenním výletě na ostrovu Capri budeme obdivovat cestu „via  Krup„ která je  vytesána v kolmé skále nad mořem a nad ní uvidíme nadčasovou vilu ocelářského magnáta F. A. Kruppa. V závěru přednášky virtuálně ochutnáme nejlepší citrusový džus na Ischii, vlastnoručně vyrobený z čerstvých sladkých ischilských citronů panem Enzem  ve stánku s dlouholetou tradicí s nápisem ,,Enzo La Bomba,,.

Součástí besedy, která proběhne v úterý 16. 1. 2024 od 16.30 hod. ve výstavním sále Domeček, bude ochutnávka italských sýrů a vín.

Vstup zdarma