Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Ve středu 22. června se žáci prvních tříd lipenských základních škol setkali s družinou z Pohádkové říše, která děti ocenila za dobře zvládnutý školní rok. Prvňáčci byli za asistence svých patronů (ředitelka mateřské školy Lenka Kašíková, místostarosta Ondřej Vlček, vedoucí odboru školství a kultury Věra Rakovská a ředitelka městské knihovny Pavlína Papežová) pasováni na čtenáře. V rámci projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“ všech 94 žáků obdrželo odměnu v podobě knihy „Dubánek a tajný vzkaz“ autorky Kláry Smolíkové s fotografiemi Petra Václavka, dále komiks o dětském oddělení knihovny autorského týmu Petra Braunová a Barbora Brůnová, čtenářský slib a placku „Už jsem čtenář“.

Akci na podporu čtenářských návyků realizuje knihovna díky podpoře projektu Čtení pomáhá, nakladatelství Triton a Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Při této příležitosti byla oceněna vítězka čtenářské soutěže Za jedničkami čtenářským expresem, určené žákům prvních tříd. Za jedničky ze čtení nasbírala nejvíce vagonků Adélka Kadlčíková ze ZŠ Hranická, za což obdržela cenu nejvyšší, perníkový vlak. Ve čtenářské soutěži Lovci perel aneb Co kniha, to perla, z celkových 66 soutěžících získala prvenství v počtu přečtených knih Karolína Mikšíková ze ZŠ Osek nad Bečvou, která nasbírala 101 perel.

V soutěži O nejlepšího čtenáře školního roku 2021/2022 bojovalo 125 čtenářů, z nich jako vítězka vzešla Kateřina Halasová ze ZŠ Loučka. Letos poprvé byl udělen titul Věrný parťák knihovny, který získal Ladislav Metelka ze ZŠ Osecká. Všem vítězům moc gratulujeme!

Fotogalerie ZDE

Napsat komentář