Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ, soutěž LOVCI PEREL

Ve středu 23. června se žáci prvních tříd lipenských základních škol a Loučky setkali s družinou z Pohádkové říše, která žáky ocenila za dobře zvládnutý školní rok, který nebyl jednoduchý. Žáci byli za asistence svých patronů (ředitelka mateřské školy Lenka Kašíková, místostarosta Ondřej Vlček, vedoucí odboru školství a kultury Věra Rakovská a ředitelka městské knihovny Pavlína Papežová) pasováni na čtenáře. V rámci projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“ všech 95 žáků obdrželo odměnu v podobě knihy „První školní výlet“ autorky Michaely Fišarové s ilustracemi Anety Žabkové, dále komiks o dětském oddělení knihovny autorského týmu Petra Braunová a Barbora Brůnová, čtenářský slib a placku „Už jsem čtenář“.

Akci na podporu čtenářských návyků realizuje knihovna díky podpoře projektu Čtení pomáhá, nakladatelství Triton a Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Při této příležitosti byla oceněna vítězka zábavné čtenářské soutěže Lovci perel aneb Co kniha, to perla. Z celkových 35 soutěžících prvenství v počtu přečtených knih získala Magdalena Zemanová ze ZŠ Hranická, která nasbírala 38 perel.

Pasování prvňáčků na čtenáře organizuje Městská knihovna Lipník nad Bečvou již od roku 2007. Akce je financována z dotační podpory města Lipník nad Bečvou.

 

 

Výherce soutěže Lovci perel

 

Napsat komentář