PODĚKOVÁNÍ ZA SBÍRKY V ROCE 2022

Rádi bychom se s vámi podělili o pěkná slova díků, která k nám doputovala z několika organizací, do jejichž sbírky jsme se zapojili. Toto poděkování nepatří jen nám, ale především vám, našim čtenářům a podporovatelům, kteří jste se do sbírek zapojili a ukázali tak, že toho dobrého okolo nás a v nás je stále hodně. DĚKUJEME!

Poděkování a závěrečná zpráva o sbírkách z Ligy proti rakovině a Post Bellum:

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ

Díky štědrosti dárců a především úžasné pomoci Vás i Vašich spolupracujících dobrovolníků byla letošní sbírka navzdory složité situaci opět výrazně úspěšnější než v roce předcházejícím – na sbírkovém účtu se do poloviny prosince podařilo shromáždit částku přesahující 18,5 mil. Kč!

Díky vybraným prostředkům mohla LPR Praha pokračovat ve své práci ve všech hlavních oblastech činnosti a finančně podpořit celou řadu tradičních i nových projektů.

Více na https://www.cdpr.cz/

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

Celkem sbírka vynesla 3 034 938 korun! Moc si vážíme toho, že i v této nelehké době se tisíce lidí rozhodlo sbírku podpořit a vybraná částka dokonce přesáhla loňský výtěžek. To vše díky vaší pomoci.

Za vaše místo Městská knihovna – Lipník nad Bečvou se vybrala částka 1314 Kč.

Větší část prostředků letos poputuje na aktivity Centra pomoci Paměti národa, abychom mohli našim pamětníkům poskytovat stabilní podporu s jejich každodenními starostmi. Po celé republice plánujeme vybudovat síť poradensko – kontaktních center. Jako každý rok použijeme část výtěžku na dokumentování a uchování příběhů válečných veteránů a dalších bojovníků za svobodu.

Více na https://www.denveteranu.cz/

… a právě probíhá: SBÍRKA SVÍČEK

Pojďte s námi udělat dobrou věc. Svíčky, zbytky vosku i parafínu můžete přinášet do dospělého oddělení v době otevření knihovny.