Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Podpořte projekt Čtení pomáhá

Projekt Čtení pomáhá podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Knihy zařazené do projektu byly vybírány v celorepublikové anketě o nejlepší dětskou knihu. V odborné porotě, která knihy navrhovala, byly osobnosti, jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková. Jedním z ambasadorů Čtení pomáhá je také Vojta Dyk.

Webové stránky projektu: www.ctenipomaha.cz

Facebook: http://www.facebook.com/ctenipomaha

PODPOŘTE PROJEKT KNÍŽKA PRO PRVŇÁČKA

Městská knihovna Lipník nad Bečvou se již podeváté zapojí do projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka, který vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) ČR. Pro školní rok 2016/2017 je připravena kniha spisovatele Martina Šinkovského a ilustrátora Ticho 762 Lapálie v Lampálii.

K tomu, aby mohlo být vydáno co největší množství výtisků této knížky a všechny děti mohly dostat svou zaslouženou odměnu, potřebujeme právě vaši pomoc. Nevíte, jak na to? Je to zcela snadné. Stačí, když se zapojíte do projektu Čtení pomáhá, kde si na http://www.ctenipomaha.cz/ dle svého věku vyberete ze seznamu některou z uvedených knih a po jejím přečtení se na tyto internetové stránky vrátíte a odpovíte na pár jednoduchých otázek. Za vyplnění testu získáte kredit 50 Kč, který následně můžete věnovat na jeden z dobročinných projektů, mezi něž patří i výše zmiňovaná akce Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Na vaši pomoc se už teď těší spousta prvňáčků, a to i těch z lipenských základních škol, proto neváhejte, zapojte se a udělejte radost těm, kteří právě zdolávají své první krůčky na cestě do světa krásných příběhů!

Děkujeme za vaši pomoc a podporu.