Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Pohádkové město Lipník nad Bečvou

V neděli 24. května se Lipník nad Bečvou promění v pohádkový svět plný vodníků, rytířů, čertů, princezen a dalších pohádkových postav, se kterými si děti i zazpívají. Touto hravou a poutavou formou se návštěvníci seznámí nejen s dějinami města, jeho nejvýznamnějšími památkami, ale také s pohádkami a pověstmi našeho regionu a tvorbou místních autorů.

Pohádkovým programem s pěti zastaveními, který začne na zámeckém nádvoří v 10:00 a 14:00 hodin, provede Kateřina z Ludanic. Děti se mohou těšit na pohádkové představení Hastrmanova kmotra autorky Heleny Lisické. Jak dopadne příběh Lidunky, která bude sloužit u vodníka a zželí se jí vodníkových dušiček?

Další zastavení bude u městských hradeb, kde návštěvníky překvapí středověcí rytíři. Na lipenském náměstí se zaposloucháme do muzikálu Vodník a Kačenka v podání folklórního souboru Maleníček. Zazpívat si známé písničky z pohádek mohou děti i dospělí spolu s dětským pěveckým sborem ZUŠ Antonína Dvořáka u zvonice. S účastníky se paní Kateřina rozloučí v meditační zahradě, kde bude ke zhlédnutí pohádkové představení v podání divadelního dua Komedianti na káře. Během celé prohlídky se bude soutěžit o knihy Jaroslava Polky. Akce se koná za každého počasí.

Akce se koná za finanční podpory Olomouckého kraje, města Lipníku nad Bečvou a za podpory Okrašlovacího spolku Lípa.

Nebyly nalezeny žádné obrázky