Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

POHÁDKOVÝ LIPNÍK 2024

Pohádkový Lipník neboli pohádková prohlídka Lipníka nad Bečvou s doprovodným programem se tradičně konal první červnovou neděli a zajímavými místy města provázela návštěvníky víla Tilinka.

Jako první se se svým tanečním vystoupením představily v zámeckém parku skupiny Šeherezádky (orientální popík) a Shereen (tanec s křídly Isis).

Putování po Lipníku pokračovalo na náměstí, kde již tradičně zatančil Maleníček a Záhoráček. Tentokrát na téma „U rybníka, u potoka“.

Následoval přesun k hradbám, u kterých se konalo zábavné a akční vystoupení rytířů šermířského spolku Rotenburk s ukázkou bitev a různých  zbraní.

Vzhledem k nepřiznivé předpovědi počasí se další část programu měla přesunout do sálu ZUŠ (děkujeme ZUŠ Lipník za zapůjčení prostor). Vzhledem k velkému počtu účastníků se organizátoři během několika minut rozhodli přesunout  během rytířského vystoupení akci přece jen do venkovního prostoru, a tím riskovat možnost deště. Risk se vyplatil a program Klaunů na volné noze se uskutečnil jen s pár kapkami deště.  Klauni předvedli skvělou a vtipnou show plnou bublin a všem dětem vyrobili postavičky či meče z balónků. Součástí celé akce byla také soutěž o knihu Jaroslava Polky a tvořivé dílničky s výrobou papírových klaunů a veselých kravat či motýlků.

Bylo to prima odpoledne a věříme, že si děti odnesly kromě svých výrobků, bonbónů a balónkových dárečků také spoustu informací o historii města, jeho památkách a také o pohádkách a pověstech našeho regionu 🙂

Děkujeme, že jste přišli v tak hojném počtu a těšíme se zase za rok! 😉

Finančně akci podpořilo město Lipník n. B. Děkujeme!