Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2021

V týdnu od 26. do 30. července uspořádala městská knihovna příměstský tábor s názvem Dobrodružství v džungli pro 18 statečných dobrodruhů. Hlavní část programu se odehrávala v Domečku, který se pro tento týden proměnil v opravdovou džungli. Každý účastník obdržel svůj cestovní deník, ve kterém byly kvízy, omalovánky a různá překvapení.  Od prvního dne se děti spolu s Veronikou učily hymnu s názvem Útěk z džungle, která nás provázela po celý týden.  Náplní tábora byly také výtvarné aktivity. Například pískování pod vedením Tomáše Jochima. S ilustrátorkou Zuzkou Slánskou jsme se učili malovat zvířata žijící v džungli podle geometrických tvarů. A nejen to! Všechny děti také obdržely originální omalovánkové skrývačky, které připravila na přání pro náš tábor.  

Další workshop vedla Eliška Beckertová, se kterou si všichni zahráli na spisovatele, scénáristy a nakonec i herce, když plnili úkol, který spočíval ve vymyšlení příběhu, který nakonec zdramatizovali a zahráli za pomoci rekvizit z firmy NOE s.r.o. 

Ovšem nebyli jsme jen v Domečku. Veronika připravila spoustu venkovních her a aktivit, které jsme prováděli v zámeckém parku, v meditační zahradě, u Bečvy atd. Například u řeky děti soutěžily o to, kdo vyfoukne nejzajímavější bublinu z bublifuku. Na tomto místě nás navštívil čtyřnohý kamarád Čenda, který s dětmi dováděl na břehu i ve vodě. Na atletickém stadionu se děti se Zdeňkem Gaďourkem učily techniku jízdy na koloběžce. Bylo to zpestření programu a skvělý sportovní zážitek. Možná jej děti využijí při případném útěku z džungle. Poslední den získaly děti diplomy a dárky a na závěr zazněla skvělá píseň, kterou si děti možná pobrukovaly ještě i po skončení tábora.

Kolektiv MěK

Fotogalerie zde