PROJEKT PES SPISOVATELKY LUCIE HLAVINKOVÉ

Brněnská spisovatelka Lucie Hlavinková píše poutavé knihy pro děti i pro dospělé. Její prvotina, „Projekt pes – ten můj“, za kterou získala ocenění v literární soutěži Albatrosu, se dočkala dvou pokračování. Pro spisovatelku bylo velkým snem mít psa. Když psala Projekt pes, už toho svého měla. Zažila s ním spoustu veselých příhod, které vpasovala i do příběhu. Jak říká sama autorka: „Myslím, že skoro všechny děti si psa přejí, a tak jsem psala knihu
i trošku z výchovných důvodů. Aby si uvědomily, že mít psa je ohromná zodpovědnost, a že pes není jen na hraní.“

Autorka se často setkává se čtenáři a to ji ohromně baví. Některé výroky dětí ji často přivedou na to, o čem psát. Chtěla by, aby pro ně čtení byla hlavně zábava a aby věděly, že i při něm mohou zažívat dobrodružství.

Lucie Hlavinková zkoušela psát už od dětství. Vliv na to určitě mělo i to, že její dědeček, Miroslav Skála, autor Svatební cesty do Jiljí, byl spisovatel a babička Liběna Skálová psala knihy pro děti.

Beseda se koná v pondělí 4. 3. 2024 v 10 a v 11 hod. v Domečku městské knihovny. Určeno pro žáky 3. a 4. tříd ZŠ i pro veřejnost.

Projekt je realizován za finanční podpory města Lipník nad Bečvou.