Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

TÝDEN KNIHOVEN 2. – 6. 10. 2023

V pondělí 2. 10. začíná tradiční celostátní akce na podporu knih, knihoven a čtenářství, kterou pravidelně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) již od roku 1996. Letos na téma UŽ JSME ZPÁTKY. Připravili jsme řadu zajímavých akcí pro všechny věkové skupiny. Noví čtenáři mohou využít registrace zdarma s platností do konce roku 2023. Po celý týden bude všem našim zapomnětlivým čtenářům udělena čtenářská amnestie – vrátit dosud nevrácené výpůjčky bez povinnosti uhradit sankční poplatek.

Od pondělí do pátku bude také v dospělém oddělení probíhat Rande s knihou na slepo. Zkuste štěstí a objevte nečekaný příběh, báseň nebo spisovatele. Vybrané knihy zabalíme do balicího papíru a čtenář až doma po rozbalení zjistí, jakou knihu si půjčil.

V úterý 3. 10. na vás čekají hned dvě akce. Malí čtenáři se mohou těšit na tradiční Pohádkové úterý s (Ne)hodnými zvířátky. Dospělí se mohou dozvědět zajímavé informace o stále populárnějším tejpování v podání fyzioterapeutky Silvie Maňákové.

Ve středu 4. 10. se mohou těšit všichni žáci družiny ZŠ Sluníčko na trochu strašidelnou akci – Duchové na strašidelné stezce.

O den později 5. 10. přivítáme v sále ZUŠ Lipník nad Bečvou spisovatelku Martinu Bittnerovou, kteráodhalí záhadný život známého básníka, Karla Hynka Máchy.

V odpoledních hodinách zahájíme pokračování Technické poradny, kde pomůžeme s používáním mobilu, tabletu i počítače. Poradna bude probíhat každý čtvrtek od 14.00 hod.

A to není v tento den zdaleka vše. Od 17:30 vás zveme na první sousedské setkání v knihovně. Upečte dobrý koláč nebo přineste jinou dobrotu, o kterou se rádi podělíte se svými sousedy. Čeká na vás káva, čaj, ochutnávky piva, příjemná atmosféra doplněná živou hudbou v podání country kapely. Zažijte společně s námi příjemný podvečer.

V závěru týdne, v pátek 6. 10., zahájíme výstavu Život a doba Karla Čapka, jednoho z nejvýznamnější českých spisovatelů. Výstavu si můžete prohlédnout v prostorách dětského oddělení až do 31. 10. Součástí výstavy je rovněž dokument o této osobnosti.

Více informací k jednotlivým akcím se dočtete v samostatných článcích, na webu knihovny nebo na FB.

Věříme, že si z naší široké nabídky vyberete a těšíme se na vaši návštěvu.