Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

TÝDEN KNIHOVEN 2022

V pondělí 3. 10. začíná tradiční celostátní akce na podporu knih, knihoven a čtenářství, kterou pravidelně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) již od roku 1997. Letos na téma UDRŽITELNOST. Připravili jsme řadu zajímavých akcí pro všechny věkové skupiny. Noví čtenáři mohou využít registrace zdarma s platností do konce roku 2022. Po celý týden bude všem našim zapomnětlivým čtenářům udělena čtenářská amnestie – vrátit dosud nevrácené výpůjčky bez povinnosti uhradit sankční poplatek.

Od pondělí do pátku bude také v dospělém oddělení probíhat Výměna receptů. Máte svůj oblíbený recept a rádi byste se o něj podělili s ostatními? Tak jej napište, přineste do knihovny a vyměňte za jiný.

Měnit budeme i v dětském oddělení – plyšové hračky. Přineste čistého a nezničeného plyšáka, se kterým si už nehrajete, a vyměňte ho za jiného.

Pro ty, kteří si rádi hrají na detektivy, je v dětském oddělení připravená čtenářská výzva Všímálek. Čeká vás sladká odměna!

V pondělí 3. 10. také proběhne v Domě s pečovatelskou službou tradiční Literární klub – Martin Ubl: Neuvěřitelné příhody z hor.

V úterý 4. 10. se těšíme na všechny malé čtenáře. Proběhne Pohádkové úterý s Kouzelnou babičkou.

Ve středu 5. 10. otevřeme veřejnosti naše pomyslné brány a zavedeme je do míst, kam se běžně nepodívají. Čeká na ně dobrá káva a koláček. Den otevřených dveří v knihovně bude probíhat v čase 9.00 – 12.00 a 12.30 – 16.00 hod.

Další akce je určena žákům školní družiny ze Sluníčka – Ne oslím uším. S dětmi ve školní družině vyrobíme roztomilé a praktické záložky do knih, se kterými bude čtení ještě větší zábava.

Ve stejný den 5. 10. přivítáme v 17 hod. v Domečku herce Lukáše Hejlíka s projektem LiStOVáNí – Co by můj syn měl vědět o světě

Ve čtvrtek6. 10. zavítá do Domečku další host, tentokrát pro děti, spisovatel Petr Hugo Šlik, který představí sérii Dobrodružství z Klárova

Celý Týden knihoven uzavře v pátek 7. 10. akce Obal si svou knihu. Každý má ve své domácí knihovně oblíbenou knížku, ke které se často vrací. A aby byla pořád jako nová, potřebuje obal. Pokud vás zajímá, kolik takové obalení jedné knihy zabere času, navštivte dětské oddělení a s knihovnicí vyzkoušíte svou zručnost. Dětské oddělení 13 – 16 hod.

Více informací k jednotlivým akcím se dočtete v samostatných článcích, na webu knihovny nebo na FB. Věříme, že si z naší široké nabídky vyberete. Těšíme se na vaši návštěvu.