Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

VELIKONOČNÍ VÝSTAVA

V pondělí 28. 3. 2022 byla po dvouleté odmlce v Lipníku nad Bečvou zahájena velikonoční výstava s názvem Velikonoce z proutí a perníku. Jaro i velikonoční svátky září všude veselými barvami a nejinak tomu bylo ve výstavním sále Městské knihovny.

Tato tradiční velikonoční výstava se vyjímala rozmanitými exponáty pocházející z šikovných ručiček obyvatel Lipníka a okolí a návštěvníci slovy obdivu rozhodně nešetřili. Výstavní sál Domeček představil škálu nejrůznějších jarních a velikonočních dekorací se spoustou inspirativních nápadů. Jsme rádi, že mezi nové vystavovatele patří mimo jiné Sdružení Most k životu, z. s. Přerov a Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Fénix – charita Hranice. K vidění byly nejen originální květinové vazby a šité či háčkované jarní dekorace, ale také například krásně zdobené perníčky či dekorace z keramiky. Zcela nepřehlédnutelné byly kraslice, které k Velikonocům neodmyslitelně patří. Ty byly zdobeny mnoha způsoby, ať už malováním, vyškrabováním, drátkováním, malováním voskem, či kraslice slámové, háčkované i madeirové. Dech braly návštěvníkům opravdu všechny – od nejmenších křepelčích, až po největší, voskem zdobené pštrosí kraslice.

Zručnost vystavovatelek a vystavovatelů je tedy více než obdivuhodná. V letošním roce jsme výstavu doplnili také o venkovní dekorace a hodláme v tom pokračovat i v příštích letech. Výstava se konala za dotační podpory města Lipník nad Bečvou, skončila 13. 4. 2022 a shlédlo ji více než 1000 návštěvníků.

Fotogalerie ZDE