Výlet s knihovnou do Teplic

V sobotu 10. června jsme nasadili na záda batohy, obuli turistické boty a vydali se vlakem společně s ukrajinskými rodinami na výlet do nedalekých Lázní Teplice nad Bečvou a Zbrašovských aragonitových jeskyní. Nejmenší výletnice měla pouhé 3 roky, naopak nejstarší člen naší výpravy už byl v seniorském věku. Neskrývané nadšení z přírodních krás, které okolo sebe viděli, bylo v jejich tvářích nepřehlédnutelné.

To, že jsou neplánované věci často nejlepší, jsme si potvrdili i na tomto výletu. Z lázní a jeskyní jsme se nakonec přesunuli i k nedaleké Hranické propasti a dále lesem až na malé nádraží v Hranicích, kde už na nás čekal vlak zpět domů.

20 výletníků poznalo krásný kout naší malé země, odneslo si spoustu zážitků a to hlavní, dobrou náladu, kdy nemuseli alespoň chvíli myslet na to špatné, co se v jejich zemi děje.

Děkujeme Nadaci OSF, že jsme tento výlet mohli uskutečnit. A v neposlední řadě děkujeme Marharitě Petrushenkové, bez které by se výlet jen těžko zrealizoval. Studentce 9. třídy ZŠ Osecká, která žije v ČR pouhý 1 rok, a za tento krátký čas se česky dokázala naučit tak dobře, že je schopná překládat i výklad paní průvodkyně v jeskyni. DĚKUJEME!

Městská knihovna

foto: https://www.knihovnalipnik.cz/fotogalerie/nggallery/2023/vylet-do-teplic