Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

VÝSTAVA VÁCLAV HAVEL – POLITIKA A SVĚDOMÍ

Ve výstavním sále Domeček mohou návštěvníci ve dnech 11. – 28. října 2021 zhlédnout výstavu Václav Havel – Politika a svědomí. Vernisáž se koná v pondělí 11. října v 17.00 hod. za účasti místopředsedkyně Senátu Jitky Seitlové.

„V prosinci uplyne 10 let od úmrtí Václava Havla. Zdá se mi však, jakoby se to stalo jen před několika dny. Jeho osobnost, slova a myšlenky k nám stále živě promlouvají, v současném politickém dění ještě jasněji a naléhavěji,“ upozorňuje místopředsedkyně Jitka Seitlová.    

Na výstavních panelech najde návštěvník slavné i méně známé myšlenky z Havlových textů či veřejných projevů. Citáty doprovázejí fotografie čistě havlovské i aktualizační, které mají podtrhnout naléhavost výzev. Mnohé z nich promlouvají v současné době s překvapivou silou.

„Výstava se poskládala víceméně sama. Se znalostí Havlových textů člověka brzo napadne, kam a pro co sáhnout. Při přípravě byla zároveň důležitá i jistá dávka odvahy. Havla často považujeme za neškodnou součást minulosti. Jenže mnohé z toho, co napsal či řekl, dráždí do dneška, může to dokonce pro leckoho představovat politicky výbušný materiál,“  říká o výstavě autor Jan Hron.

Výstavu připravili společně Česká centra, Ústav pro studium totalitních režimů, Knihovna Václava Havla a Ministerstvo zahraničních věcí. Výstava je realizována ve spolupráci s místopředsedkyní Senátu Jitkou Seitlovou za dotační podpory města Lipník nad Bečvou.

kolektiv MěK