Z LIPNÍKU AŽ DO HOLLYWOODU

V projektu Knihovna všemi smysly vám dáme možnost nahlédnout a zjistit, co má společného Lipník nad Bečvou a Hollywood. O tomto zajímavém spojení nás seznámí Radim Zapletal, tvůrce historických zbrojí a stavitel filmových lodí ze spolku Kolumbus 92. Skupina původně nadšenců historie, dnes již jedinečná parta profíků, která dokáže postavit repliky prakticky jakýchkoliv plavidel, jež kdy brázdily vody ve všech érách historie lidstva. A tady již nastupuje právě to spojení s Hollywoodem. Pokud jste shlédli některý ze snímků jako Van Helsing, Tristan a Isolda, Mlhy Avalonu, Liga Vyjímečných, či Letopisy Narnie a mnohé další, tak věřte, že jste viděli práci lidí, které možná znáte a potkáváte v Lipníku. Pod pokličku tohoto řemesla nahlédneme v úterý 9. 4. 2024 od 17.00 hod. ve výstavním sále Domeček. Součástí besedy bude i možnost vyzkoušení filmových a divadelních rekvizit. Vstup zdarma.

Projekt je realizován za finanční podpory města Lipník nad Bečvou.