Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Pohádkové město Lipník nad Bečvou

V neděli 1. června pořádáme netradiční prohlídky města s historickými a pohádkovými postavami. Akce je věnována dětem k jejich svátku Putování časem se zastaveními u významných turistických cílů začíná v 10:00 a ve 14:00 hodin.
Fotogalerie

 

Lipník nad Bečvou se promění v pohádkové město

Cestovat časem budou moci návštěvníci Lipníku nad Bečvou v neděli 1. června. Městská knihovna ve spolupráci s informačním centrem připravila pro malé i velké návštěvníky netradiční prohlídku města, která je věnována dětem k jejich svátku. Při putování města narazí na skřítka, vílu, rytíře, židovské obchodnice či dráteníka.
Rok 2014 je v Lipníku Rokem času. Téma nebylo zvoleno náhodně, podnětem se stal nález historického věžního hodinového stroje, který je od 1. května vystaven v renesanční zvonici.
Při nedělní procházce Lipníkem provede průvodce návštěvníky krásným historickým městem a různými časovými obdobími. Symbolem současnosti a kulturnosti města je nový kulturní dům Echo, u něhož bude procházka města začínat. Při dalším zastavení se ocitneme v 15. století a u městských hradeb se zúčastníme bitvy na obranu města. Poté poskočíme o rovných sto let a v obchodnické pohádce ze sběratelského díla Jaroslava Polky si připomeneme významné období židovských dějin města dramatizací pohádky Elixír mládí. Poté nás neviditelný stroj času přenese do období založení města a jeho řemeslných tradic – ukázky řemesel ale i záhorských písní a tanců předvedou na náměstí děti z folklórního souboru Maleníček. V renesanční zvonici se ocitneme v 18. století. V letošním roce zde přibyl nejen věžní hodinový stroj, ale usídlil se tam i jeho hlídač a ochránce času ve městě – hodinový skřítek, kterého nám představí víla Tílinka. Závěrečné divadelní představení v meditační zahradě v podání členů sdružení Cukrle vtipně a zábavně ukáže, jak se v našem městě žilo v různých dobách. Pro účastníky jsou připraveny i soutěže a drobné ceny.
Procházky městem s průvodcem s pohádkovým programem se konají v neděli 1. června a začínají u kulturního domu Echo v 10:00 a 14:00 hodin.

Akce se koná za finanční podpory Olomouckého kraje, Ministerstva kultury ČR a města Lipníku nad Bečvou a za podpory Okrašlovacího spolku Lípa.

Nebyly nalezeny žádné obrázky