Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook      YOUTUBE

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Výstava Malování s anděly

V sobotu 2. srpna bude ve 14:00 hodin zahájena vernisáží výstava olejomaleb a enkaustiky z tvorby Ludmily Šlosarové ve výstavním sále Domečku Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou. Ludmila Šlosarová žije a tvoří v malebné vesničce Veselíčku. O své výtvarné tvorbě říká: „S enkaustikou jsem začala tak asi před třemi lety, kdy jsem si koupila malý obrázek, který mi připadal zajímavý. Chtěla jsem to vyzkoušet také. Tato technika mě natolik zaujala, že jsem se od žehličky nemohla ani odtrhnout. Vznikali další a další obrázky a já jsem postupně přicházela na to, že je to úžasná relaxace, protože se obrázky tvoří vlastně skoro samy. Asi před rokem a půl jsem vzala do ruky poprvé štětec a vyzkoušela olejové barvy. Chvíli mi trvalo, než jsem přišla na to jak s nimi pracovat a jak a čím je ředit. Postupně jsem do obrázků začala vkládat i kamínky. Baví mě učit se stále něco nového, různé nové techniky a práce s různými materiály.“

austika je starodávná technika. Jde v podstatě o malování horkým barveným včelím voskem. V dnešní době se používá většinou enkaustická žehlička nebo horký vzduch. Nanášením vosku na hladkou plochu vznikají zvláštní obrázky, na kterých s trochou fantazie můžeme najít různé výjevy, postavy, nebo zvířata.

Výstava potrvá až do 27. srpna. Otevřena bude od pondělka do středy v době 9 – 12 a 15 – 17 hodin a v sobotu od 15 do 17 hodin. Vstup zdarma.

 

Výstava je realizována za grantové podpory města Lipníku nad Bečvou.

Nebyly nalezeny žádné obrázky